BIM CHALLENGE – 1. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

15Dub2016

1. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania organizovala 8. apríla BIM asociácia Slovensko, Vydavateľstvo Eurostav v spolupráci s partnermi počas 37. ročníka výstavy CONECO na Inchebe v Bratislave.

Táto jedinečná súťaž bola určená pre študentov vysokých škôl, ktorí mali 5 hodín na dodanie kompletnej projektovej dokumentácie zadaného objektu v podrobnosti pre stavebné povolenie. Zadanie bolo koncipované tak, aby bolo zvládnuteľné na úrovni schopností študentov v rámci stanoveného časového limitu. Samozrejme, je dôležité podotknúť, že súťaž sa nezameriavala na návrh, ale na zručnosti modelovania v BIM prostredí a tvorby výstupov v súlade s platnými normami. Chceli sme poukázať na fakt, že existujú veľmi efektívne nástroje, ktoré redukujú manuálne operácie pri tvorbe výkresovej dokumentácie. Za 5 hodín sa samozrejme dom naprojektovať nedá.

 „Cieľom je jednoznačne popularizovať problematiku BIM, motivovať študentov, aby na sebe pracovali a ukázať širokej verejnosti, že BIM je súčasnosť.“, približuje dôvody vzniku súťaže Ing. arch. Michal Pasiar, prezident BIMaS.

Do súťaže sa v prvom ročníku prihlásilo 28 študentov. Študenti mohli pracovať na svojich notebookoch v ľubovoľnej aplikácii a využiť tak vlastné systémové nastavenia a šablóny.

Po uplynutí stanoveného času odborná komisia vyhodnotila celkovú rozpracovanosť a kvalitu projektu. Zamerali sa najmä na konzistenciu modelu a kvalitu požadovaných výstupov v súlade so zverejneným hodnotiacim formulárom.

V súťaži sa s Allplanom umiestnila na krásnom druhom mieste študentka Katarína Kollárová zo Stavebnej fakulty v Bratislave. Študentka bola za svoj projekt ocenená našou spoločnosťou komerčnou licenciou BIM systému Allplan. Srdečne gratulujeme! 

Kontakt pro tisk

ALLPLAN Česko s.r.o.

Gabriela Zahoranova
Tel.: +421 2 49251-119

Zpět